Teistsugune ilu ajalugu Dyson Supersonicuga

On tooteid, mis muudavad ajalugu. Föönide ajalugu on juba ümber kirjutatud. Kui väldite ikka veel juuste kuivatamist fööniga, siis võtke vabalt – Dyson on välja töötanud toote, mille toimepõhimõte on tagada mitte üksnes kuivad, vaid ka terved juuksed.

Esimene koduseks kasutuseks ette nähtud käsiföön nägi ilmavalgust 1920. aastal. Peaaegu 100-aastase ajaloo vältel ei ole föönid oluliselt muutunud – ei vorm ega tööpõhimõte ei ole sajandi jooksul muutunud. Ajapikku on suurenenud võimsus ja korpuse materjal on kergemaks läinud, samuti on arenenud disain. Tõtt-öelda, veel XX sajandi keskpaigas oli enam-vähem normaalne saada juuste kuivatamise ajal elektrilöök. 2000. aastaks õnnestus tootjatel surmastatistikat vähendada nelja inimeseni aastas. Mis parata – ilu nõuab ohvreid.

Tänapäeval ei sea föön enam kasutaja elu ohtu. Tõsi, juukseid kahjustab see endiselt. Dysoni insenerid võtsid nõuks kujundada ümber fööni tehnoloogia ja leida viis, kuidas kuivatada juuksed ilma neid kahjustamata.

„Insenerlik mõtlemine tähendab pidevat püüdu välja selgitada, mis peitub teisel pool eksisteerivat tehnoloogiat, ja küsida: „Kas saab teisiti?“. Uue põlvkonna fööni luues püüdsime muuta selle iganenud disaini, mis tulenes massiivsetest mootoritest. Kui panime kokku väikseima ja kergeima võimaliku digimootori, said muutused võimalikuks,“ ütleb ettevõtte asutaja James Dyson.

Ajalooliste toodete loomiseks tuleb alustada päris algusest. 103 Dysoni inseneri, trihholoogi (trihholoogia on juuste- ja peanahahaiguste teadus) ja juuksestilisti töötasid viis aastat. Nad uurisid läbi kõik võimaliku, alates õhuvoolu dünaamikast kuni juuksekarva struktuurini.

Kui eesmärgiks sai seatud fööni tehnoloogilise traditsiooni kummutamine, tuli alustada mitte selle ülesehitusest ega disainist – vaid hoopis juuksekarvast. Kõikide protsesside analüüsimiseks rajati juuste uurimise laboratoorium. Dysoni teadlased asusid lahkama juuksekarva struktuurimuutuseid, mis leiavad aset selle kuumtöötlemisel. Spetsialistid vaatlesid kõiki võimalikke juuksetüüpe (sirgeid, lainelisi, lokkis, pakse, õhukesi jne). „Soovides mõista, kuidas iga juuksekarv kuivatusstressiga toime tuleb, uurisime läbi ligi 1625 km eri tüüpi juuksekarvu. Meie katsetest joonistus välja selge tulemus – et juuksed näeksid terved välja, tuleb neid kaitsta ekstreemse kuuma eest,“ väidab Dysoni uurimisspetsialist Clare Smith.

Viie aasta jooksul loodi 600 fööni prototüüpi. Paraku 599 neist olid läbi kukkunud. Ent iga uus prototüüp oli varasemast täiuslikum ja võimaldas lähemale jõuda lõppeesmärgile – Dyson Supersonicule. See ei olnud 600. prototüüp. See oli esimene leiutis. Selle tähtsaimad omadused on V9 digitaalne mootor, nutikas temperatuurikontroll ja integreeritud tehnoloogia Air Multiplier™.

V9 on seni loodud Dysoni digitaalsetest mootoritest kõige kiirem – kiirusel kuni 110 000 pööret minutis töötav mehhanism toimib ühel kõrvale kuuldamatul sagedusel. Seega ainus müra, mis juuste kuivatamisel kostub, on õhuvoolu liikumine. Fööni käepidemesse integreeritud mootor pöörleb umbes kuus korda kiiremini kui tavapärased föönimootorid ja moodustab kõigest kolmandiku seadme massist. 13 tiivikulaba genereerivad 3,5 kPa rõhu, võimendisse puhutakse sekundis 13 liitrit õhku. Kummist isoleeralus, millele toetub tiiviku tipp, võimaldab ära hoida vibratsiooni. Muide, mootori ümbertõstmisel käepidemesse nihkus ka fööni massikese. Tänu sellele ei väsi käsi isegi pealage kuivatades.

Märkimisväärse uuendusena võib esile tuua alalise temperatuurikontrolli. Termostaat mõõdab 20 korda sekundis väljuva õhuvoolu temperatuuri ja edastab andmed seadme mikroprotsessorile. See kontrollib kütteelementi ja vajaduse korral jahutab seda. Niisiis kuumust, mis teie juukseid töötleb, hinnatakse igal silmapilgul. Tänu sellele võite olla kindel, et juuksed kuivatatakse neid kahjustamata.

„Juuste kuivatamiseks peame neid töötlema teatud temperatuuril. Ent liiga suur kuumus (üle 150 °C) muudab juuksekarva struktuuri. Dyson Supersonicu pidev temperatuurikontroll võimaldab juuksed terveks jätta,“ räägib disainiinsener Annmarie Nicholson. Ka kõige kuumemal režiimil ei tõuse õhuvoolu temperatuur üle 100 °C.

Pärast mootori paigutamist käepidemesse jäi korpuse põhiossa ruumi tehnoloogiale Air Multiplier™. Selle tehnoloogia patentis Dyson tiivikuta ventilaatori Dyson Cool loomisel. Föönis on tehnoloogia Air Multiplier™ seest õõnsa ümmarguse tühimiku kujul fööni keskpaigas. Just sellest tühimikust tuleb suure rõhuga kolm korda tugevam, kiire (ligikaudu 47 m/s) ja ühtlane õhuvool. Kõikide nende elementide kooslus tagab kiire kuivatuse ja modelleerimise täpsuse. Muide, fööni otsakud on magnetilised ja neid saab kinnitada 360° nurga all.

Ja lõpetuseks vahva fakt – on välja arvutatud, et naine pühendab elu jooksul juuste eest hoolitsemisele umbes poolteist aastat. See teeb kokku ligikaudu 14 000 tundi juuste kammimist, pesu, kuivatamist, sirgendamist, lõikamist, lokkide tegemist... Niisiis, kui ihkate juuksehoolduse vallas värsket tuulesõõmu, lubage endal avastada uus viis, kuidas need tunnid veeta.

 

Individuaalne lähenemine

Innovatiivsed tehnoloogiad

Ostu tagastamine

Autoriseeritud partner

See veebileht kasutab küpsiseid. Kui nõustute küpsiste kasutamisega, klõpsake nupul "Nõustun" või jätkake veebilehe sirvimist. Saate oma nõusoleku igal ajal tagasi võtta, muutes oma veebibrauseri seadistusi ja kustutades salvestatud küpsised. Rohkem teavet küpsiste kohta saate lugeda Privaatsuspoliitikast.

Tasu 3-s võrdses osas. Ilma lisakuludeta. Vaata...

messenger